Pokarmy akwarystyczne żywe

W związku z licznymi zapytaniami o pokarmy akwarystyczne, poszerzyliśmy naszą ofertę także o tę dziedzinę akwarystyki i, jako dystrybutor firmy Ichthyo Trophic, większość produktów oferujemy w cenach producenta.

Karmienie ryb żywym pokarmem to nie jedyna metoda osiągania sukcesów hodowlanych ,lecz niektórych gatunków ryb o specjalnych wymaganiach żywieniowych nie doprowadzi się do rozrodu bez stosowania karmy wyłącznie żywej. Żywienie ryb w akwariach żywym zooplanktonem winno być stosowane regularnie, by ich żywotność i odporność na choroby były optymalne.

 

Dostępne żywe pokarmy akwarystyczne:

  1. OCHOTKA ŚREDNIA (CHIRONOMUS SPEC.)
  2. WODZIEŃ (CHAOBORUS FLAVICANS)
  3. ROZWIELITKA (DAPHNIA PULEX)
  4. DONICZKOWIEC (ENCHYTRAEUS ALBIDUS)
  5. SOLOWIEC (ARTEMIA FRANCISCANA)
  6. OCZLIK
  7. RURECZNIK
  8. KREWETKA PŁYWAJĄCA
1. OCHOTKA ŚREDNIA (CHIRONOMUS SPEC.)
 

Popularność tego pokarmu, potocznie określanego jako czerwone larwy komarów, ma być może związek z jego ubarwieniem, kojarzącym się z barwą świeżego mięsa. Ten naturalny pokarm jest najczęściej kupowany w Europie, niezależnie od tego czy jest żywy, mrożony, względnie liofilizowany. Niektóre gatunki charakteryzują się dużą zawartością hemoglobiny. Zarówno ubarwienie, jak i stałe, wijące się ruchy zdecydowanie przykuwają uwagę ryb.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
45 ml2-8°C1-4 tyg.dostępny cały rok, trwałość zależna od sezonu i gatunku
2. WODZIEŃ (CHAOBORUS FLAVICANS)
 

Wodzienie, nazywane też szklarkami, a należące do rodzaju Chaoborus stanowią najwartościowszy pokarm dla ryb akwariowych, zalecany zarówno przez hodowców, jak i doświadczonych miłośników ryb. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie larwy gatunku Chaoborus flavicans, charakteryzujące się małymi rozmiarami, a występujące i odławiane głównie w czystych i głębokich jeziorach. Larwy te to mali drapieżcy odżywiający się drobnymi zwierzętami planktonowymi. Zawierają duże ilości protein i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stymulują ryby do rozrodu.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
45 ml2-8°C1-6 tyg.dostępny cały rok, trwałość zależna od sezonu


3. ROZWIELITKA (DAPHNIA PULEX)
 

Rozwielitki stanowię główny element zooplanktonu europejskich, stojących zbiorników wodnych. Gdy akwaryści przekonali się o konieczności podawania rybom żywego pokarmu, pozyskiwanie rozwielitek stało się niemal przygodą, wiążącą się na dodatek z przebywaniem w naturze, co niewątpliwie pozytywnie wpływało na samopoczucie samego akwarysty. Ulegając archaicznemu czarowi łowiectwa i zbieractwa, całe generacje akwarystów, nie szczędząc czasu, obwieszone różnymi przyborami penetrowały okoliczne wody, by nałowić zooplanktonu na karmę dla swych ryb. Tak jak autor tych słów, wielu starszych akwarystów pamięta może siatki, wykonane samodzielnie z nylonowych pończoch matki, którymi odławiali rozwielitki. Duże zapotrzebowanie na te, raczej ubogie w element odżywcze, zwierzęta planktonowe sprawiło, iż dopiero po długich rozważaniach zdecydowaliśmy się podjąć hodowlę i sprzedaż rozwielitek, zwłaszcza iż czas ich życia jest krótki oraz że są bardzo podatne na zmiany pogody.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
90 ml5-15°Cok 7 dnidostępny cały rok z hodowli, trwałość niepewna w okresie letnim i burzowym


4. DONICZKOWIEC (ENCHYTRAEUS ALBIDUS)
 

Te żyjące w ziemi robaki w znacznym stopniu poszerzają paletę pokarmową ryb akwariowych, bowiem zawierają tłuszcze i białko, których brak w organizmach planktonowych. Rozmnażanie wielu gatunków ryb sumowatych nierzadko udaje się tylko wtedy, gdy tarlaki po okresie głodówki karmione są doniczkowcami. Pokarm ten należy podawać z umiarem, 2 lub 3 razy w tygodniu, by nie dopuścić do otłuszczenia ryb.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
45 ml2-8°C2-4 tyg.dostępny cały rok z hodowli, wzmagają rozrodczość


5. SOLOWIEC (ARTEMIA FRANCISCANA)
 

Profesjonalna hodowla ryb akwariowych na całym świecie byłaby nie do pomyślenia bez larw solowców uzyskiwanych w inkubatorach. Dorosłe, głęboko zamrożone, osobniki dostarczane są do sklepów w dużych ilościach i znajdują szczególne zastosowanie w akwarystyce morskiej. My rozmnażamy solowce w szklarniach, by były dostępne przez cały rok w formie żywego pokarmu.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
45 ml5-15°Cok 7 dnidostępny cały rok z hodowli, temp. przechowywania zależna od sezonu


6. OCZLIK (CYCLOP SPEC.)
 

Oczliki mają duże znaczenie odżywcze dla dziko żyjących ryb umiarkowanej strefy klimatycznej. Ich larwy są dla narybku wielu gatunków ryb, żerujących w wodach stojących lub lekko płynących, podstawowym i niezastąpionym pierwszym pokarmem. Oczliki, z uwagi na dużą zawartość protein, tłuszczy i karotenoidów, ewidentnie stymulują wzrost ryb. Ponieważ oczliki żywią się glonami, są dla ryb niejako wtórnym pokarmem roślinnym, co z pewnością nie jest bez znaczenia.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
90 ml5-8°Cok 7 dnitylko w miesiącach zimowych, na zamówienie


7. RURECZNIK (TUBIFEX TUBIFEX)
 

Te małe robaki przygotowujemy i pakujemy tak, by znacznie przedłużyć długość ich życia. Niemały wpływ na to ma ich staranne czyszczenie i płukanie, przez co zmniejsza się ryzyko zagrożenia chorobowego, odpada uciążliwa konieczność wymiany wody w akwarium oraz wyeliminowany zostaje do minimum nieprzyjemny zapach, z czego najbardziej zadowolone są panie domu i właściciele sklepów zoologicznych. Bogate w białko rureczniki są szczególnie chętnie zjadane przez sumiki. Robaki te jednak należy skarmiać w sposób umiarkowany, by nie dopuścić do zagnieżdżenia się ich na stałe w podłożu akwarium.

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
45 ml5-8°C2-6 tyg.trwałość zależna od sezonu, wiosną zmniejszona, na zamówienie
8. KREWETKA PŁYWAJĄCA (PALAEMONETES VARIANS)
 

Krewetki pływające są bardzo tolerancyjne w stosunku do stężenia soli w wodzie i innych jej parametrów. Dorastają do 3,5cm długości i mogą przebywać zarówno w wodzie słonej jak i słodkiej. Krewetki te, mimo swej wielkości, nie wyrządzają żadnych zniszczeń w akwariach. Oferowane przez nas krewetki pochodzą wyłącznie z własnej hodowli, co całkowicie eliminuje groźbę obecności zarazków chorobotwórczych oraz pasożytów.

 

OPAKOWANIE (ML)TEMPERATURA PRZECHOWYWANIATRWAŁOŚĆUWAGI
90 ml5-8°Cok 14 dnidla większości zwierząt morskich wyspecjalizowanych pokarmowo, na zamówienie